Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.04.2020 12:32:52 

SOUKROMÉ  NEŘESTI 3  ...  příběh z tramvaje

Budu tramvajačkou .....

24.10.2008 jsem na základě Státní zkoušky před Drážním úřadem obdržela průkaz způsobilosti k řízení drážních vozidel na tramvajové trati.

Co tomu předcházelo?

Určitě a v každém případě spousty obíhání a zařizování, které ale lze zvládnout, pokud si je dokážete včas naplánovat a rozvrhnout. Proto, pokud se budete ucházet o tuto profesi, je nezbytné přinést na první pohovor již výpis z rejstříku trestů a výpis z karty řidiče. Na těchto stránkách najdete důležité odkazy a informace, kam zavolat a jít,  takže se nemusím rozepisovat o podrobnostech.

Po pohovoru budete objednáni na psychotesty a pak začne kolotoč lékařských prohlídek. Podniková lékařka vám dá seznam, a vy budete obcházet a čekat v čekárnách, aby vám vyšetřili zrak a sluch, zaskočíte si na neurologii a psychiatrii, do protialkoholní a toxikologické laboratoře dle vašeho příslušného bydliště. Zapomněla jsem na něco? Nevadí, dostanete podrobné informace a budete sbírat příslušná razítka a potvrzení, že jste způsobilí k řízení tramvaje.  Veškeré vyšetření (kromě psychotestů) si hradíte sami, takže si dejte stranou cca 3.500,- Kč . Peníze Vám budou vráceny po úspěšném absolvování kurzu.

A pak se jednoho dne ráno probudíte a bude Vás čekat zahájení kurzu. Já nastupovala 18.srpna 2008 - byl to krásný slunečný den.

O průběhu kurzu se nemá cenu rozepisovat, každý si na to musí udělat vlastní názor a najít si svůj přístup. Pokud mohu jen poradit, bude se Vám zdát, že informací je hodně a že je vstřebáváte v krátkém časovém úseku. Učte se od prvého dne, pak to lze jen těžko dohánět. Někteří jedinci bohužel patrně nechávali vše na poslední chvíli a kurz nedokončili.

Ze všech předmětů se dělají zkoušky. Bude Vás čekat zkouška z Dopravních předpisů, Nauky o vozidlech, Linkového vedení a to v části testové, ústní i praktické. Aby toho nebylo málo, tak další zkoušky jsou z Pravidel silničního provozu, Nižší radiotelefonní zkouška. Je toho opravdu hodně.

A pokud máte vše zvládnuto, čekají Vás státnice.

Pokud do toho máte chuť jít, poznat nové lidi, navázat přátelství a rozšířit své obzory - a v neposlední řadě své finanční příjmy, přeji Vám všem hodně úspěchu. Určitě si pak s úsměvem na sebe zamáváme na trati, až se potkáme.

**************************************************************************************************************

 

TOPlist